39623

در صورتی که می خواهید ظاهری جوان و پوستی صاف داشته باشید و به ابروهای خود توجه زیادی نشان نمی دهید، باید بدانید ابروها یکی از شاخص های نشان دهنده سن واقعی فرد هستند. با افزایش سن، ابروها ما باریک تر می شوند، اما دلیل دیگری مثل ایجاد جای زخم یا بیماری نیز دربوجود آمدن این مساله نقش دارند. این مساله به این معناست که صرفا داشتن ابروهای کم پشت باعث می شود که سن مردان و زنان بیشرازآنچه که هستند به نظر برسد، حتی اگر بقیه اجزای صورت بدون چین و چروک باشند و شاداب و با طراوت به نظر برسند. خوشبختانه می توان عمل پیوند ابرو را انجام داد، که اثر قابل توجهی بر چهره شما دارد. نتیجه نهایی کاشت ابرو، ابروهایی طبیعی است که سالم و پر پشت به نظر می رسند و در عین حال باعث می شوند که ظاهر جوان تری پیدا کنید. مراحل کاشت موی ابرو بسیار ساده است و از آنجایی که این جراحی بسیار با دقت انجام می گیرد، دیگران به سختی متوجه تغییر ایجاد شده در چهره شما می شوند. تنها چیزی که دیگران متوجه می شوند این است که شما ظاهری جوان تر، سالم تر و شاداب تر پیدا کرده ایدزمان بهبودی در جراحی کاشت ابرو سریع می باشد. برای بدست آوردن بهترین نتیجه باید یک جراح باتجربه و ماهر را انتخاب کنید.

مراحل

ابتدا ابرو را به 3 قسمت تقسيم ميكنيم :

1-  تاج ابرو

2-  بدنه ابرو

3-  دم ابرو

دركاشت تاج ابرو بايد موها با زاويه مناسب و رو به بالا خوابانده شود.در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود .حتی بايد نوع  موهايی كه برایكاشت ابرو استفاده مي شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد يعنی نبايد از موهایضخيم برای ابرو استفاده كرد.قطرمنافذ كاشت موها در ابروها بايد كوچكترانتخاب شود چرا كه اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخيم و غيرطبيعی پيدا ميكند.باید محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود، خيلی خیلی نزديك به هم و بسيار پرتراكم باشد كه پوست زير موهای ابروها ديده نشود.

محدودیت های کاشت

1- اگرچه معمولا از موهای ظریف بالای گوش برای کاشت ابرو استفاده می شود ولی باید به این نکته توجه داشت که در هیچ کجای بدن مویی وجود ندارد که کاملا شبیه موی ابرو باشد. لذا چون موهای کاشته شده از لحاظ مشخصات ظاهری مانند رنگ، ضخامت، صاف یا مجعد بودن، میزان رشد و غیره با موهای قبلی ابرو فرق می کنند، بنابراین تا حدی عدم سنخیت بین موهای قبلی ابرو و آنها مشاهده می گردد.

البته گفته شده است که در غالب موارد پس از چند ماه تا چند سال موهای کاشته شده تا حد زیادی شبیه موهای ابرو می گردند، ولی این مطلب همیشه رخ نمی دهد و بیمار بایستی متوجه این نکته باشد. البته این مشکل در مواردی که بیمار اصلا ابرو ندارد، وجود نخواهد داشت.لازم به تذکر است که موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو رشد کرده و بنابراین باید به طور مرتب کوتاه شوند.

2- حتی با وجود استفاده از لوازم بسیار ظریف و میکروسکوپی برای کاشت، فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو خواهند بود. البته می توان درجلسات دوم و سوم  این فاصله ها را کمتر کرد، ولی به هرحال از نظر تراکم هیچ وقت شبیه ابروی کاملا طبیعی نخواهد شد.

3- با توجه به اینکه موهای کاشته شده از مناطق غیر از ابرو آورده شده اند و به دلیل جابجایی، قدرت رشد آنها کاهش یافته، لذا فرد بایستی حداقل 6 تا 9 ماه صبرکند تا کاشت ابروهایش کاملا جواب دهد و سپس در مورد لزوم انجام مجدد برای پر کردن فاصله های خالی بین موهای کاشته شده تصمیم گیری کرد.

به غیر از موارد ذکر شده، برداشت و کاشت موها در مورد پیوند ابرو تا حد زیادی شبیه کاشت موی سر است، با این تفاوت که در کاشت موی ابرو فقط از واحدهای فولیکولی دارای یک یا دو تار مو استفاده شده و سوراخ های پوست با استفاده از ابزار بسیار ظریف و کوچک ایجاد می شوند تا محل کاشت کاملا نامشخص باشد.به دلیل نزدیکی ابرو به چشم ممکن است بعد از عمل اندکی تورم و کبودی دور چشم رخ دهد که با کمپرس گرم و گذشت چند روز به سرعت برطرف می گردد.

مراقبت های قبل از کاشت

– در قدم اول قبل از کاشت علت ریزش موهای ابرو شما به‌ وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می‌گیرد. درغیراین صورت با وجود کاشت ابروهم احتمال ریزش مجدد موهای آن وجود دارد و کاشت، کار بی‌فایده‌ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.

– باید قبل ازعمل نوع موهای انتخاب ‌شده برای کاشت قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک ‌تر یا ضخیم ‌تر باشند.

– منافذ کاشت موهای ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ، خروجی ابروها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می‌کنند.

– باید بررسی شود محل قراردادن موهایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به‌ هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

مراقبت های بعد از کاشت

پس از عمل جراحی کاشت موی ابرو، کمی خونریزی  ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند، اما در عرض چند روز این عوارض کاهش پیدا می کند. همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت مو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند. در صورتی که پس از زمان توصیه شده، برخی از علائم هنوز وجود داشته باشند، به جراح خود مراجعه کنید.

عوارض

شاید مهم ‌ترین نقشی که ابرو در کنار دیگر اجزای صورت ایفا می‌کند زیباتر جلوه کردن چشم‌هاست. تا همین چند سال گذشته تنها راه داشتن ابروهایی قرینه و زیبا، تاتو کردن بود اما این روش این روزها با آمدن روش‌ هایی تازه برای رشد مجدد ابروها با موهای طبیعی کمی کهنه و کم‌ طرفدارشده است.کاشت ابرو با موهای طبیعی خودتان و طراحی و شکل دادن آن زیر نظر متخصصان پوست و مو انجام می‌شود که با پر طرفدار شدن آن تصمیم گرفتیم زیر و بم این روش را با جزئیات تمام برای کسانی که تصمیم به کاشتن ابرو و تغییر طبیعی در ظاهرشان دارند بازگو کنیم.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)