فیزیوتراپی+تعریف

آشنایی با کاربردهای فیزیوتراپی

post_image

فیزیوتراپی (Physiotherapy)  نوعی درمان در حوزه سلامت است در ارتباط با اختلالات حرکتی و درد ازطریق ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری توسط فیزیوتراپیست که هدف اصلی آن بهبود کیفیت زندگی افراد است. فیزیوتراپیست ازطریق عوامل فیزیکی و مکانیکی، کاربرد تکنیک های خاص و تمرینات طبی با آگاهی از آناتومی عضلات و مفاصل، فیزیولوژی اعصاب، حرکت شناسی و الکتروتراپی به درمان بیماری ها و اختلالات عصبی-عضلانی-اسکلتی (نوروماسکولواسکلتال) می پردازد. برای آشنایی با کاربردهای فیزیوتراپی با ما همراه باشید:

کاربردهای فیزیوتراپی

 • کاربرد فیزیوتراپی در ارتوپدی
 • کاربرد فیزیوتراپی در بیماری ها و اختلالات دستگاه عصبی مرکزی (CNS)
 • کاربرد فیزیوتراپی در بیماری ها و اختلالات دستگاه عصبی محیطی (PNS)
 • کاربرد فیزیوتراپی در میوپاتی ها و گروه میاستنی
 • کاربرد فیزیوتراپی در بیماری های روماتیسمی
 • کاربرد فیزیوتراپی در بیماری های تنفسی
 • کاربرد فیزیوتراپی در بیماری های قلبی-عروقی
 • کاربرد فیزیوتراپی در سوختگی ها
 • کاربرد فیزیوتراپی در جراحی ها
 • کاربرد فیزیوتراپی در آسیب های ورزشی
 • کاربرد فیزیوتراپی در مشکلات زنان و زایمان
 • کاربرد فیزیوتراپی در اطفال و کودکان

جهت درک بهتر نقش فیزیوتراپی در درمان بیماری ها و اختلالات با توجه به موارد کاربردی بالا، مثال هایی از هریک در زیر ذکر می شوند.

در سال‌های اخیر آشنایی با کاربردهای فیزیوتراپی در جهان رشد و تحول چشمگیری داشته است و خوشبختانه همگام با چنین تحولاتی، این دانش در کشور ما نیز با پیشرفت‌های قابل توجهی همراه بوده است. به جرأت می‌توان گفت که ما امروز از این نظر در سطح منطقه جایگاه نخست را دارا هستیم و حقیقتاً در سطح دنیا نیز از موقعیت برجسته و مناسبی برخورداریم. در حال حاضر، حدود پنج‌هزار فیزیوتراپیست در سراسر کشور در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز بهزیستی و توانبخشی، میادین ورزشی و کلینیک‌های خصوصی به ارائه خدمات مشغولند. جای امیدواری است که امروزه تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و مدرنی در اختیار فیزیوتراپیست‌ها قرار دارند و از تکنیک‌های به‌روز و مؤثری برای درمان انواعی از بیماری‌ها استفاده می‌شود. به‌طوری که در سایه این پیشرفت‌ها بسیاری از بیماری‌ها و مشکلاتی که در گذشته غیرقابل درمان به‌نظر می‌رسیدند یا نیاز به درمان‌های طولانی مدت و هزینه‌بر داشتند، امروزه به راحتی و به‌طور مؤثر توسط روش‌های فیزیوتراپی قابل درمان و معالجه هستند. همچنین این نوید را می‌توان داد که با اجرای طرح دکتری حرفه‌ای فیزیوتراپی و آموزش متخصصانی در این سطح، سهم فیزیوتراپی در ارتقای سلامت جامعه و خدمت رسانی بهتر به هموطنان عزیز پررنگ‌تر و برجسته‌تر خواهد شد.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” تکنیک های فیزیوتراپی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فیزیوتراپی مطالعه فرمایید.

منبع: همشهری. برزکارپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>