الکتروتراپی+2

الکتروتراپی برای تسریع در درمان بیماری ها

post_image

ده‌ها سال است كه از جریان الكتریسیته و الکتروتراپی برای تسریع در درمان بیماری ها و مقاصد درمانی و تشخیصی در علم پزشكی استفاده می‌شود و شاخه‌های مختلف پزشكی به فراخور نیاز خویش تجارب ارزنده‌ای را در این راستا به دست آورده‌اند. در این میان تجربه و دانش فیزیوتراپیست‌ها در زمینه‌ی صورت‌های مختلف جریان الكتریكی كه می‌تواند در بافت‌های بدن آثار فیزیولوژیك مطلوب ایجاد كند، جایگاه ویژه‌ای دارد. اینترفرنشیال‌تراپی نیز روش نسبتا جدیدی در طب فیزیكی است كه به مرور زمان هویت ویژه‌ای یافته است. این روش اصولا راهی برای ایجاد جریان الكتریكی با فركانس پایین در بدن است كه بدون مشكل مقاومت پوست انجام می‌پذیرد.

درمان بیماری ها با الکتروتراپی

معالجه با جریان الکتریسیته یا الکترو درمانی، استفاده از انرژی الکتریکی به عنوان یک درمان پزشکی است. در طب، معالجه با برق می تواند به انواع مختلف درمان ها، از جمله استفاده از دستگاه های الکتریکی مانند تحریک کننده عمق مغز برای بیماری های عصبی اعمال شود. همچنین از جریان الکترسیته برای افزایش سرعت بهبود زخم ها استفاده می کنند. علاوه بر این ها، اصطلاح “الکتروتراپی” و یا “الکترومغناطیس تراپی” به طیف وسیعی از دستگاه های پزشکی جایگزین و درمانها اطلاق می شود.

دستگاه های الکتروتراپی یکی از خدمات فیزیوتراپی است که با این روش و با استفاده از جریانهای الکتریکی و دستگاههای مختلف برای نتیجه بهتر و تسریع در درمان بسیاری از بیماریها چون بی اختیاری ادرار و همچنین اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی به کار برده می شود.

مدیریت درد، بهبود محدوده حرکتی مفصل، درمان اختلالات عصبی و عضلانی، بهبود قدرت بهبود کنترل، به تاخیر انداختن آتروفی عضله، بهبود جریان خون موضعی، بهبود تحرک مفاصل، کشش مکرر موجب جمع شدن بافت های نرم و کوتاه می شود، ترمیم بافت گردش و افزایش سنتز پروتئین برای کمک به التیام زخم، بازگرداندن یکپارچگی بافت همبند و پوست گرا ورم حاد و مزمن، افزایش سرعت جذب تاثیر روی نفوذ پذیری عروق خون افزایش تحرک پروتئین، سلولهای خون و جریان لنف جریان خون موضعی موجب القاء شریانی، وریدی و جریان لنفاوی یونتوفورز (Iontophoresis) یا جابجایی یونی تحویل عوامل داروئی ادرار و بی اختیاری مدفوع تاثیر روی ساختمان عضلانی کف لگن به منظور کاهش درد لگن خاصره و تقویت عضلانی درمان ممکن است منجر به خویشتن داری کامل شود الکتروتراپی برای تمدد اعصاب بکمک اسپاسم عضلات، پیشگیری و به تاخیر انداختن ترک آتروفی، افزایش موضعی گردش خون، توانبخشی عضلات مورد استفاده قرار میگیرد.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” کاربردهای الکتروتراپی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه الکتروتراپی مطالعه فرمایید.

منبع: ویستا. دکتر فروغ. خبرگزاری مهرپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>