پزشکان به تازگی دریافته اند که ایستادن به طور مستمر و طولانی مدت می تواند منجر به بروز مشکلات ستون فقرات و کمردرد در برخی از شغل ها از جمله آرایشگری شود.

 براساس جدیدترین پژوهش های انجام شده، آرایشگرها به دلیل ایستادن برای مدت زمان زیاد در معرض ابتلا به واریس و کمردردهای شدید قرار دارند.

گفتنی است؛ براساس تحقیقات آرایشگرها بیشتر از سایر مشاغل در معرض کمردرد قرار دارند و آن به دلیل ایستادن برای مدت زمان طولانی است.

گفتنی است؛ همینطور آرایشگرها به دلیل استفاده از انواع وسایل شیمیایی و مواد معطر دچار انواع آلرژی ها و حساسیت های پوستی و تنفسی در درازمدت می شوند.

بررسی ها نشان می دهند، تنها 25 دقیقه ایستادن در طول روز به صورت یکسره می تواند سبب آسیب های جدی به ستون فقرات یک آرایشگر شود.

گفتنی است؛ کمردرد به ویژه در آرایشگر زنان بیشتر از آقایان است.پزشکان، فیزیوتراپی،ورزش، نرمش و استراحت در حین کار را به همه‌ارایشگرها توصیه می کنند.

حرکات کششی کمر

حركت اول: بایستید و دست‌ها را در دو طرف بدن آویزان كنید. حالا به آهستگی به یك طرف خم شوید تا حدی كه كشش را در سمت مقابل احساس كنید. 15 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس جهت را عوض كنید. این حركت را 10 بار تكرار كنید.

حركت دوم: دست‌های خود را بالای سر به یكدیگر برسانید، طوری كه بازوهایتان روی گوش‌ها قرار گیرد. حالا به آهستگی به یك طرف خم شوید تا جایی كه كشش را در طرف مقابل احساس كنید. 10 ثانیه در همین وضعیت بمانید و سپس به جهت دیگر خم شوید. این حركت را می‌توانید در حالت درازكش به پشت نیز انجام دهید. این حركت را 20 بار تكرار كنید.

حركت سوم: روی شكم دراز بكشید. سپس به كمك دست‌ها به آهستگی بدن خود را بالا بكشید تا جایی كه كشش را در ناحیه شكم و كمر احساس كنید. دقت داشته باشید كه عضلات ناحیه پا در این تمرین شركت نمی‌كند. 20 ثانیه در حالت كشش بمانید و این حركت را 10 بار انجام دهید.

منبع:فیزیوتراپیست هاب دون مرزپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →