1بیرون زدگی دیسک کمر

بهترین درمان دیسک کمر

post_image

شاید شما هم تا به حال دچار احساس درد‌های شدید یا خفیفی از ناحیه کمر شده باشید و بسیار نگران باشید که مبتلا به دیسک کمر شده باشید. دردهای موقتی کمر با دیسک کمر تفاوت دارد هر درد کمری را نمی توان دیسک کمر نامید.

اگر ناگهان درد شدیدی در ناحیه کمر و ستون فقرات به سراغتان می‌آید، بخصوص وقتی صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوید یا کار سنگینی انجام می‌دهید کمرتان بشدت درد می‌گیرد، با کمی استراحت این درد آزاردهنده تخفیف می‌یابد. اما بسرعت با نشستن یا کار کردن دوباره به سراغتان می‌آید.

 درمان دیسک کمر

مواردی که گفته شد نشانه‌هایی آشنا برای تمام کسانی است که ابتلا به دیسک کمر را تجربه کرده‌اند؛ بهترین درمان دیسک کمر در اصلاح الگوی زندگی، بهره‌گیری از رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش‌های تقویت‌کننده عضلات پشت و کمر خلاصه می‌شود.

به‌طور کلی باید گفت: دیسک کمر بیماری ای نیست که افراد نگران شوند و چنان چه دیسک کمر به موقع درمان گردد، حتماً از سلامتی کامل برخوردار خواهند شد.

برای درمان دیسک کمر باید به موقع اقدام شود، و پزشک طرف مشاوره، فردی باشد که تبحر و اطلاعات کافی در درمان دیسک کمر داشته باشد. البته به یاد داشته باشید که تنها علت کمردرد، دیسک کمر نمی‌باشد و کمر درد علل بسیار متفاوتی دارد و بر حسب مورد، باید بیماران درمان شوند.

ممکن است علت‌های درد کمر، مشکلات تغذیه‌ای و متابولیکی مانند بیماری دیابت، نقرس یا تمام بیماری‌های التهابی و عفونی و حتی بدخیمی‌ها باشند. بنابراین در صورت بروز کمردرد حتما به پزشک مراجعه کنید تا بر حسب مورد خاص، کمردرد درمان شود.

بهترین درمان دیسک کمر

 بهترین درمان دیسک کمر چیست؟اگر بیمار مبتلا به دیسک کمر، به موقع برای درمان بیماری خود اقدام کند، در بیشتر از ۸۰% موارد می تواند آنرا به روش غیر جراحی درمان کند.   فیزیوتراپی جز بهترین راههای درمان دیسک کمر بدون جراحی میباشد.هدف فیزیوتراپی که بهترین درمان دیسک کمر است، اصلاح فعالیت‌های حرکتی، برطرف نمودن محدودیت‌های حرکتی، تقویت عضلات ارادی، افزایش مهارت‌های حرکتی و آموزش حرکات ارادی است. بر این اساس حرکت‌درمانی یا تمرین‌درمانی در فیزیوتراپی اساس درمان دیسک کمر خواهد بود. آنچه در این رشته‌ی توانبخشی مطرح می‌شود، به‌کارگیری تکنیک‌های دستی درمان دیسک کمر و یا ابزارهایی است که اهداف مذکور را برآورده نماید و در درمان بیماری و از جمله دیسک کمر کمک کننده باشد. برای این منظور فیزیوتراپی از علومی مانند کینزیولوژی، بیومکانیک، فیزیک و علوم پزشکی بهره می‌گیرد تا بتوان حرکات انسان را به ‌نحوی اصلاح نمود و فرد بتواند در فعالیت‌های روزمره‌ی خود تا آنجا که امکان دارد مستقل گردد.

برای آشنایی با فیزیوتراپی دیسک کمر روی لینک کلیک کنیدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>