تسکین زانو درد

post_image

فیزیوتراپی می تواند با به کارگیری روش های حساسیت زدایی به تسکین زانو درد کمک کند. تحریک جلدی عصب با استفاده از جریان برق از جمله اقداماتی است که گاهی در درمان درد عصبی زونا استفاده می شود. این روش که «تنس» نامیده می شود، مستلزم کارگذاشتن الکترودهایی در منطقه دردناک است. الکترودها به محرک قابل حمل کوچکی که همراه شماست وصل می شوند. این محرک تکانه های الکتریکی ظریف و بدون دردی ایجاد می کند که از طریق الکترودها به مسیر عصبی مجاور منتقل می شوند. برای تسکین زانو درد، به راحتی می توانید دستگاه «تنس» را خاموش و روشن کنید. چگونگی بر طرف شدن درد توسط این تکانه ها به درستی مشخص نیست. یک نظریه آن است که تکانه های الکتریکی باعث تولید آندروفین یعنی مسکن های طبیعی بدن، می گردد.

فیزیوتراپی برای تسکین زانو درد

فیزيوتراپی زانودرد تعادل، راه رفتن و عملکرد فيزيکي را در بيماران مبتلا به استئوآرتريت زانو بهبود مي‌بخشند، اما بين اثربخشي فيزيوتراپي بر تعادل، راه رفتن و عملکرد فيزيکي آزمودني‌هاي مبتلا به زانو درد تفاوت معني‌داري وجود ندارد.

اختلالات دستگاه ماهیچه ای استخوانی را می توان با ماساژ و دستکاری محتاطانه مفاصل، اغلب همراه با ورزش های زانو درد، درمان کرد. متخصصان فیزیوتراپی ممکن است از کیسه های گرم یا لامپ های فروسرخ برای تسکین درد گرفتگی ماهیچه و کمک به التیام و نیز درمان سرمایی مثل گذاشتن کیسه ی یخ برای کاهش التهاب و تورم استفاده کنند.

مفاصل زانو ممکن است با افزایش سن شما یا پس از سال‌ها ورزش های با ضربه‌زنندگی زیاد، دچار ساییدگی شوند. هنگامی دچار زانو درد شدید، برای رفع زانو درد این توصیه‌ها را رعایت کنید:

  • از ورزش‌هایی که ممکن است به زانوها آسیب بیشتری برسانند، مانند دویدن، تنیس، بیسبال و بسکتبال پرهیز کنید.
  • به ورزش‌هایی با ضربه‌زنندگی کم مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی یا گلف بپردازید.
  • با دکترتان در مورد استفاده داروهای ضدالتهابی یا مکمل‌های غذایی برای کمک به حفظ زانوها مشورت کنید. ممکن است دکترتان تزریق داروهای ضدالتهابی را هم برای شما تجویز کند.
  • فیزیوتراپی و کمپرس سرد کردن ممکن است به بهبود کارکرد زانو کمک کند.
  • استفاده از وسائل محافظتی مانند آتل یا باند کشی ممکن است حمایت از زانوی ضعیف‌شده کمک کند.

متخصصان فیزیوتراپی در استفاده از روش های پیچیده ی الکتریکی هم مهارت دارند. این روش ها شامل استفاده از امواج فراصوت برای کاهش التهاب و تحریک الکتریکی فرا جلدی عصب به منظور تسکین زانودرد است.

برای آشنایی با " درمان زانو درد با ورزش " بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: درمان دیسک کمردرمان کمردرد. شاپرک

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است