زانو درد دلایل بسیار ی دارد که با ورزش مناسب با نوع خاص زانو درد می توان آن را درمان کرد.

‌به طور معمول زانو درد در اثر استفاده بیش از حد، کم تحرکی، گرم و سرد نکردن بدن موقع ورزش و با کشش نامناسب بدن عارض می شود چاقی نیز یکی از علل اصلی زانو درد است.

ورزش برای انواع زانو درد

برای بسیاری از کسانی که زانو درد دارند، ورزش زانو درد توصیه می شود اما اینکه چه ورزش هایی برای زانوهای خراب مفید است مسئله مهمی است که باید مشورت دکتر درد زانو انجام شود.

 درمان زانو درد با ورزش شناکردن

ورزش شنا کردن اولین گزینه پزشکان در درمان زانو درد است. شنا به جز شنای کرال پشت برای زانوها بسیار مفید است علاوه بر شنا می توان در قسمت کم عمق استخر قرار گرفته و به مدت 15 دقیقه در مسیر عرض استخر راه رفت.

ورزش شنا موجب می شود بدون وارد آمدن فشار بر مفصل زانوی مبتلا ، عضلات اطراف زانوتقویت شود تا وزن اندام های فوقانی به زانو وارد نیاید البته همیشه امکان این ورزش مهیا نیست.

fffffffffffffffffffffffffffff

درمان زانو درد با ورزش پیاده روی

پیاده روی دومین گزینه در درمان زانو درد با ورزش است. پیاده روی فشار زیادی بر زانوها وارد نمی کند پیاده روی سریع نیز اگر قبلا آسیبی در زانوهایتان نداشته اید مشکلی ندارد اما به زانوهای معیوب آسیب می رساند.

ggggggggggggggg

درمان زانو درد با ورزش دوچرخه سواری

ورزش دوچرخه سواری نیز برروی زانوها فشار زیادی وارد نمی کند و از جمله ورزش های زانو درد بشمار می آید. به طور کلی هرگونه فعالیتی که فشار کمی بر زانوها وارد کند و یا فعالیت هایی که در آن شما مجبور نیستید به سرعت تغییر جهت بدهید برای زانوها مشکل ساز نیستند.

jjjjjjjjjjjjjjjjjjj

ورزش هاي مضر زانو درد

هر ورزش که مستلزم خم کردن شدید زانوها باشد می تواند به زانو صدمه بزند اگر خم کردن زانو به همراه بلند کردن وزنه باشند فشار مضاعفی به زانوها وارد می کند و می تواند به زانو صدمه بزند اگر خم کردن زانو به همراه بلند کردن وزنه باشد فشار مضاعفی به زانوها وارد می کند و می تواند به زانو آسیب برساند با این تعریف فعالیت های ورزشی که در آنها خم می شوید یا می پرید مثل بسکتبال و فوتبال برای زانوهای مضرند.

tttttttttttttttttttttt

ورزش هایی که در آن حرکت های خم شدن زانوها و فرود آمدن روی پاها به دفعات زیاد انجام می شود نیز برای زانوها مضر هستند، تنیس، بدمینتون و فوتبال از این دسته ورزش ها ي مضر زانو محصوب می شوند.

طناب زدن جزو موارد استثنایی است که به رغم پریدن آسیبی به زانو وارد نمی کند ورزش هایی که در آنها فرد می پرد، فرود می آید یال در حال دویدن به طور ناگهانی تغییر مسیر می دهد فشار خیلی زیادی روی زانوها وارد می کند که ممکن است منجر به آسیب به رباط های زانو و به خصوص رباط صلیبی قدامی می شوند.

درمان زانو درد با ورزش اختصاصی

با چند ورزش می توان عضلات زانو را به طور اختصاصی تقویت کرد یکی از این ورزشها این است که روی زمین بنشیند و پای خود را دراز کنند و به حالتی قرار گیرند که به مفصلشان فشار وارد نیاید سپس به حالت درجا عضله جلوی ران خود را منقبض کنند و تا 10 شماره به همین حالت نگه دارند.

می توان برای مثال صبح سه بار، ظهر سه بار و شب هم سه بار این ورزش را انجام دهید البته بهتر است در روزهای ابتدایی زیاد به اندام هایتان فشار وارد نیاورید و به تدریج و به صورت هفته ای به دفعات و شدت ورزش اضافه کنید.

براي مطالعه ي مقاله يبيشتر درباره ي “زانو درد“بر روي لينك هاي زير كليك كنيد.

آب درمانی زانو

تسکین زانو درد

علل و دلایل زانو درد

درمان آرتریت و زانو درد با ورزش

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانوپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →