صافی کف پا همراه با پای چرخیده به خارج

در کودکی اغلب کف پای صاف همراه با چرخش پا به طرف خارج می باشد. این ناهنجاری را کف پای صاف همراه با چرخش خارجی پا می نامند .درمان و پیشگیری این ناهنجاری همانند کف پای صاف معمولی می باشد. ولی دارای ویژگی های خاصی از بعضی جهات در حرکت درمانی و ماساژ است.

download (29)

  • درمان با ماساژ

طرح ماساژ همانند کف پای صاف میباشد اما در این ناهنجاری از ماساژ افتراقی استفاده می شود (یعنی اینکه یک عضله را آرامشی و دیگری را ماساژ با انرژی باید داد). اندام تحتانی خصوصاً پاها را باید از ماساژ افتراقی استفاده نمود.

  • ویژگی های ماساژ

     * نـاحـیـه پـایـیــن کـمــر

بعد از ماساژ نوازشی کلی تمام قسمت های کمر، ماساژ نوازشی ناحیه پایین کمر را از ستون مهره ها در دو طرف تا پایین انجام می شود. سپس از شیوه های شدید مالشی استفاده می شود. (مالشی با قسمت روی دست از نقطه ای که انگشتان خمیده و برجستگی انگشتان ماساژ را انجام می دهد. مالشی شانه ای، مالشی با کف دست و مالشی اره ای). ماساژ نوع مشت و مال فشاری و جنباندن نیز استفاده می شود. از ماساژ ضربه ای به هیچ عنوان در ناحیه کمر استفاده نمی کنیم.

     * پـایـیــن کـمــر- خـاجــی

ابتدا نوازشی به شکل دایره ای و ضربدری شکل انجام می دهیم. از ماساژ مالشی شدید به ویژه در ناحیه خاجی استفاده می شود. ماساژ مشت و مال عضلات پایین کمر (با هر دو دست با انرژی آرام) شیوه های ضربه ای از نوع تحریکی، از ماساژ بریدن نیز می توان جهت تقویت عضلات خاجی استفاده نمود.

منبع : کتاب ماساژ و کاربرد آن در حرکات اصلاحی و ورزشپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
درمان صافی کف پا همراه با پای چرخیده به خارج با ماساژ
5 از 1 رای
Share →