استئونکروز و زانودرد در شب

یکی از شایع ترین عللی که سبب بروز درد زانو هنگام شب می شود، استئونکروز است. استئونکروز به معنای مرگ استخوان می باشد. احتمال این که زنان به استئونکروز مبتلا شوند، بسیار بیشتر از مردان است. در استئونکروز ، استخوان ها جریان خون خود را از دست می دهند و شروع به مردن و از بین رفتن می کنند.

یکی از مهم ترین قسمت های استخوانی بدن که مورد حمله استئونکروز قرار می گیرد، بخش برجسته استخوان ران در قسمت داخلی استخوان زانو می باشد. اما ممکن است این از بین رفتن در قسمت خارجی زانو هم اتفاق بیفتد. در این هنگام فرد مبتلا به زانو درد  در طول شب احساس افزایش درد در زانو می کند و باید با ناراحتی و درد ناشی از آن در طول شب دست و پنجه نرم کند.

dddddddddd

فیزیوتراپی زانو درد

آرتریت روماتوئید و زانودرد در شب

آرتریت روماتوئید هم نسبتا یکی از شایع ترین عللی که سبب بروز درد زانو هنگام شب می شود و جاهایی از بدن مانند مفاصل، پاها، زانوها و لگن را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب ورم و درد این نواحی می شود. آرتریت روماتوئید ممکن است به هنگام استراحت شبانه شدت یابد و مانع از خواب راحت فرد شود. هنگامی هم که فرد مبتلا در اثر شدت درد زانو بیدار می شود، با سفتی عضلات روبرو خواهد شد.

cc

رفع زانو درد

 

آرتروز و زانودرد در شب

 فردی که به آرتروز زانو مبتلا می شود (مخصوصا آرتروز تخریب کننده) که معمولا افراد مسن و سالمند هستند، ممکن است طی خواب شبانه به علت درد زانو از خواب بیدار شود و احساس ناراحتی کند. مخصوصا اگر فرد مبتلا  به آرتروز زانو در طول روز و یا روز قبل از آن، از مفاصل خود بیش از حد استفاده کرده باشد. مواردی مانند تغییر آب و هوا و تغییرات فشار جوی می تواند سبب بدتر شدن این آرتروز زانو شود. بنابراین اگر در طول شب شرایط آب و هوایی تغییر کند، می تواند اثر بدی روی آرتروز زانو بگذارد.

a

زانو درد و کفش پاشنه بلند

 آسیب رباط ها و زانودرد در شب

آسیب رباط ها ممکن است در همه محدوده سنی از جمله کودکی و جوانی هم رخ دهد آسیب رباط ها تنها مختص افراد مسن و سالمند نمی باشد. اگر فردی دچار جراحت در ناحیه رباط ها و تاندون ها و کیسه پر مایعی که مفاصل زانو را احاطه کرده شود سبب درد زانو می گردد. درد زانو در روز هم وجود دارد و شب موقع خواب، آرامش فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر زانودرد دارید، هنگام استراحت و یا خواب، بالشی زیر زانوی خود قرار دهید تا زانوهایتان بالا بیاید. در این حالت گردش خون راحت تر انجام گرفته و منطقه ای که دردناک است را از هر گونه ورم و درد تا حدی پاک سازی می کند

rr

تسکین زانو درد

nn

مطالب بیشتر در سایت

آب درمانی زانو

علل و دلایل زانو درد

درمان آرتریت و زانو درد با ورزش

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانوپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →