ماساژ نوعي درمان با دست محسوب مي‌شود كه در آن ماساژدهنده با دستكاري كردن عضلات و ساير بافتهاي نرمِ بدن به افزايش سطح سلامتي و آرامش بدن كمك مي‌كند.

انواع ماساژ بسته به نوع تكنيكهاي ماساژدهي بسيار متنوع بوده، و از ضربات نرم شروع شده و به فنون ديگر همچون فشار نرم يا سخت (عميق) به عضلات و ساير بافتهاي بدن ادامه مي‌يابد. از ماساژ مي‌توان به عنوان هنري براي درمان ياد كرد كه از زمانهاي كهن و همواره در سراسر دنيا و در هر فرهنگي جاري بوده است. ماساژ نقش مؤثري در كاهش تنش عضلاني، استرس، درد و همچنين افزايش سطح آرامش دروني انسان دارد. علاوه بر اينها نقش اصلي ماساژ را مي‌توان تاثير كلي بر فعاليتهاي عضلاني-اسكلتي، جريان خون، لنف و سيستم عصبي ناميد.

index

ماساژ مفاصل کمک زیادی به برطرف کردن آتروفی ماهیچه‌ها می‌کند که معمولاً اگر ماهیچه‌ها برای مدت زمان طولانی استفاده نشوند این بیماری در آن‌ها به وجود می‌آید. این بیماری همچنین ممکن است بوسیله صدمات، بیماری‌های مفاصل، التهاب ماهیچه‌ها و اعصاب و استفاده طولانی مدت از باندهای زخم و تخته‌های شکسته بدنی مفصلی به وجود آید. بدن یک و نیم درصد وزنش را به شکل بافت‌های ماهیچه‌ای حمل می‌کند. یک چهارم میزان خون موجود در بدن در ماهیچه جریان دارد. وقتی که از یک ماساژ درمانی خوب بهره‌مند می‌شوید، ماهیچه‌ها دوباره بازسازی شده و در نتیجه می‌توانند از نصف میزان خون موجود در بدن استفاده کنند.

h

بنابراین به كمك ماساژ مفاصل غذای اضافی را برای تغذیه بافت‌های عضلانی فراهم کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا قویتر شوند. استفاده از ضربات سبک و تند و لرزش به ماهیچه کمک می‌کند تا قدرت انقباض خود را توسعه دهند.

ماساژ ماهیچه‌ها ابتدا توسط کوبش و سپس توسط مالش انجام شده و در نهایت به تاپوتمان ختم می‌شود. ماساژ برای رفع انقباض ماهیچه‌ای و از بین بردن چسبندگی مفاصل به کار می‌رود. کمی مالش ملایم و سبک و حرکت‌های ضربه‌ای باعث می‌شود تا ماهیچه منقبض شده و نیرومندتر ‌شوند.

لرزش و مالش مدور و عمیق ماهیچه‌ها را نرم می‌کند. مالش در زیر و اطراف ماهیچه‌ها چسبندگی آن‌ها را از بین می‌برد.

منبع: ماساژ درمانی

بينندگان گرامي براي آشنايي بيشتر با” ماساژ درماني” بر روي لينك هاي زير كليك كنيد

آشنایی با ماساژدرمانی

فواید و اصول ماساژ درمانی

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →