فواید و اصول ماساژ درمانی

اصول ماساژ درمانی

ماساژ باید در حال استراحت و به دور از فشار روانی و بدون عجله صورت پذیرد، چون در حال فشار روانی کانال های خروج مواد زائد و سمی منقبض شده و بسته می شوند ولی در حال استراحت کانال های فوق آزاد هستند و لذا مواد زائد و سمی به راحتی دفع می شوند.

شرایط محل ماساژ درمانی

محلی که ماساژ درمانی در آن انجام می شود بطور مشخص گرم و دارای نور ملایم می باشد. در صورت تمایل شما از یک موسیقی آرام بخش نور شمع و بخور با یک رایحه دلپذیر استفاده می شود. اغلب برای مالش پوست از اسانس های روغنی برای بالا بردن کیفیت ماساژ استفاده می شود.

شما می توانید ماساژ کل بدن و یا ماساژ موضعی را درخواست کنید. می توانید روی قسمتهای دیگر بدن یک حوله یا ملافه بیندازید. روی یک تخت راحت پوشش دار که اغلب دارای جایگاه سر است و نیاز به چرخش سر و گردن ندارد دراز می کشید.

به طور کلی ماساژ درمانی یک روش موثر برای درمان بسیاری از بیماری ها و تسکین دردها است.

فواید ماساژ درمانی

معمولا انواع ماساژ با یک روند مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانیکه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسید لاکتیک می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.

ماساژ، گردش خون را بهبود بخشیده، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافت های مزبور می رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.

ماساژ، گره های چربی حبس شده در اندام های بدن را باز نموده و مواد زائد را از سیستم بدن خارج می نماید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است