فواید تردمیل

اولین دلیلی كه مردم تردمیل رابرای ورزش انتخاب می‌كنند،راحتی است. تردمیل به شما اجازه می‌دهد حتی در هوای برفی و بارانی، خیلی سرد یا خیلی گرم،‌در زمان طوفان و تاریكی،‌بدوید.

با تردمیل دیگردرترافیك سنگین شهری وقت‌تان را برای رسیدن به باشگاه  هدر نمی‌دهید.امروزه،‌تردمیل‌های مدرن‌،برنامه‌های پیاده‌روی ودویدن متنوعی رابا استفاده ازتغییردادن شیب‌ و سرعت دستگاه،ایجاد می‌كنندتایك ورزش موثر انجام داده باشید و به تناسب اندام برسید.

تردمیل‌های مدرن،‌با استفاده از كنترل ضربان قلب شما به‌صورت مداوم،به شما اجازه می‌دهند تا ورزش خودرا به یك ورزش علمی تبدیل كنید. یك عملكرد ویژه تردمیل‌ها این است كه با توجه به میزان ضربان قلب شما سرعت خود را كم‌وزیاد می‌كنند تا به سیستم قلب و عروق شما فشار زیادی واردنشود. همچنین صفحه تردمیل از جنسی است كه برخلاف آسفالت و موزاییك از آسیب‌های وارده به پا جلوگیری می‌كند.

مضرات تردمیل

یکی مشکلات و خطرهایی که در کار با تردمیل وجود دارد،آسیب زانو است.نقطه‌ای ازبدن که بیشترین بار و وزن بدن را تحمل می‌کند، زانوهاست و وقتی در مدت زمان طولانی، فشارمداومی به آن وارد شود یا در مدت زمان کم، فشار زیادی بر آن تحمیل شود، دچار تغییرات شبیه آرتروز می‌شود، یعنی غضروف آن ساییده می‌شود.

همچنین در کسانی که سابقه کمردرد، و ناراحتی در مچ پا دارند، به هنگام استفاده ازاین وسیله باید نکات اصولی رارعایت کنند در غیر این صورت درد تشدید یافته و عملاْ فشار  زیادی روی مفاصل وارد آمده و فرد را دچار ناراحتی ها و بیماری های دیگری نیز می کند.

اگرچه امروز شاهد شیوع استفاده از این وسیله به منظور کاهش وزن و تناسب اندام در خانواده ها هستیم اما باید به این نکته مهم توجه کنیم که استفاده ازتردمیل بدون حضورمتخصص طب فیزیکی و توانبخشی و  یابدون حضور فیزیوتراپیست در ارائه برنامه ورزشی مناسب

و منظم می تواند عوارض جبران ناپذیری از جمله آسیب به ناحیه کمر، مچ پا و ستون فقرات داشته باشد.  یکی دیگر از مضرات تردمیل آسیب عضلات اندام تحتانی بویژه در ناحیه ران و پشت ران و ساق

منبع:دکتر دقاق زاده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی تهرانپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →