ماساژ بدن دربارداری

ماساژ بدن را تحریك می‌كند تا مواد ضد درد طبیعی بنام اندورفین از داخل بدن ترشح شود؛ مسكن‌های طبیعی كه حوصله و وضع روحی خوب را به شما باز می‌گردانند.

ماساژپا

بسیاری از افرادی كه می‌گویند به هیچ وجه دست زدن به پاهایشان را دوست ندارند از یك ماساژ محكم و ریتمیك پا لذت می‌برند. اما این ماساژ باید واقعاً محكم باشد وگرنه شما را غلغلك خواهد داد. اگر در بخش عمده‌ای از زمان زایمان در تخت خود نشسته یا دراز كشیده‌اید، ماساژ پا می‌تواند یك گزین? ایده‌آل باشد. همراه شما می‌تواند از قوزك تا نوك انگشتان را محكم ماساژ دهد یا دایره‌های كوچكی با انگشتانش در كف پاهای شما بكشد. شما ممكن است در زمان زایمان احساس كنید كه پاهایتان بسیار سرد شده‌اند؛ در این صورت یك ماساژ پا می‌تواند به گرم شدن آنها كمك كند.

ماساژپشت

بسیاری از خانم‌ها انقباض‌ها را در ناحی? كمر خود احساس می‌كنند؛ پس ماساژ پشت می‌تواند بسیار مفید باشد. در ابتدای زایمان همراه شما می‌تواند با كف دست خود یك طرف ستون فقرات شما را از شانه تا كفل مالش دهد یا ضربه‌هایی آرام به این قسمت وارد كند. سپس از دست دیگرش استفاده می‌كند تا طرف دیگر ستون فقرات را ماساژ دهد.
بدین ترتیب در حالی كه همواره یكی از دست‌های او با بدن شما در تماس است یك حركت منظم و ریتمیك را ایجاد می‌كند. این ماساژهای آرام كه بر ناحیه‌ای نسبتاً بزرگ از بدن شما وارد می‌شود بسیار آرامش‌بخش خواهد بود. به او بگویید كه شما را با تمام دست ماساژ دهد نه فقط با قسمت انتهایی كف دست. هنگامی كه او تلاش می‌كند تنش‌های اندام‌های پشت شما را بیابد و با ماساژ رفع كند انگشتان او باید با بدن شما در تماس باشند.

ماساژدست

اگر از اپیدورال استفاده كرده و در تخت دراز كشیده‌اید ماساژ دادن شانه یا پشت شما دشوار خواهد بود. و اگر به دلیل استفاده از داروی بی‌حسی پاهای خود را حس نمی‌كنید ماساژ دادن پا توسط همراه شما هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. در این شرایط ماساژ دست می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد.
كافی است همراه شما در اتاق زایمان دستهای شما را به نوبت لمس كرده، مالش داده و ضرباتی نرم و آرام به آنها وارد كند: ابتدا پشت دست و سپس كف دست (از مُچ تا نوك انگشتان). او می‌تواند با انگشتان خود دایره‌هایی كوچك در كف دست شما رسم كند و یا هر یك از انگشت‌های شما را به آرامی بكشد تا تنش آنها آرام شده و ریلكس شوند. این روش روشی عاشقانه برای نزدیك‌تر شدن به یكدیگر است و زایمان شما را به تجربه‌ای خاص و استثنایی تبدیل می‌كند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است