مدت زمان انجام فیزیوتراپی و درمان الکتریکی

تعداد جلسات فیزیوتراپی بسته به نوع آسیب شما و شرایط بدنی شما و میزان آمادگی بدن شما، سن شما و نظر خودتان مبنی بر آنچه آنرا بهبودی حس کنید متفاوت است. لازم است به فیزیوتراپیست بگوئید که بدنبال بهبودی قصد انجام چه ورزشی را دارید تا وی بطور ویژه عضلات درگیر در آن ورزش را تقویت کند، امکان دارد برنامه فیزیکال درمانی شما در خانه هم با انجام برخی ورزشهای توصیه شده ادامه یابد که باید آن را به درستی و بطور کامل انجام دهید.

بسیاری از افراد با توصیه به ادامه برخی ورزشها در منزل مرخص می شوند و لازم است این ورزشها برای جلوگیری از بروز مجدد آسیب در منزل ادامه یابد.

درمان الکتریکی فیزیوتراپی عبارتند از :

• بیوفیدبک ( در این روش به فرد آموزش داده می شود که چگونه عضلات یا فعالیت مغزی را کنترل کند )
• تحریک الکتریکی عضلات
• تحریک الکتریکی از روی پوست (TENS) : در این روش الکترودها روی پوست قرار داده می شوند و اعصاب زیر پوستی را تحریک و آنها را بلوک می کنند که این امر سبب عدم انتقال پیام درد توسط عصب و رفع درد می شود.
• تحریک پیوستگاه عصب – عضله (MMES)

* ماساژ درمانی : در این روش به کمک ماساژ توسط فرد دیگری دامنه حرکات مفصل و قدرت عضلات بازیابی می شود و درد و تورم کاهش می یابد.

* ورزش درمانی : هدف از ورزشهای درمانی بازیابی و حفظ قدرت عضلانی، انعطاف پذیری عضلات و مفاصل، تعادل و هماهنگی عضلات و تحمل فرد است. بسیاری از روشهای فیزیوتراپی به درجاتی از ورزشهای گوناگون استفاده می کنند.

* کشش مکانیکی : در این روش توسط دستگاه مخصوص بصورت ملایم مفاصل ستون مهره را تحت کشش قرار داده و مفاصل را کمی باز و گشاد می کنند که این امر به کاهش فشار روی نخاع و کاهش درد می انجامد. این روش درمانی اغلب در درمان کمردرد یا گردن درد استفاده می شود.

منبع:فیزیوتراپیست های بدون مرز

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است