فیزیوتراپی یک برنامه درمانی است که درد و ناراحتی را کاهش می دهد و بازیابی قدرت عضلانی را بهبود می بخشد و دامنه حرکات یک مفصل را که کاهش یافته است افزایش می دهد. فیزیوتراپی همچنین در بهبود حرکات فرد برای جلوگیری از بروز آسیب ورزشی موثر است.

 فیزیوتراپی و کاهش درد

با این که هدف نهایی از انجام فیزیوتراپی کاهش درد است انجام آن می تواند گاهی دردناک باشد. این امر مهم است که چنانچه درد دارید به فیزیوتراپیست آنرا بگوئید. بسیاری از فیزیوتراپیست ها توصیه به استفاده از یخ بر روی محل آسیب به دنبال هر جلسه درمان می کنند.

مدت زمان انجام فیزیوتراپی

تعداد جلسات فیزیوتراپی بسته به نوع آسیب شما و شرایط بدنی شما و میزان آمادگی بدن شما، سن شما و نظر خودتان مبنی بر آنچه آنرا بهبودی حس کنید متفاوت است. لازم است به فیزیوتراپیست بگوئید که بدنبال بهبودی قصد انجام چه ورزشی را دارید تا وی بطور ویژه عضلات درگیر در آن ورزش را تقویت کند، امکان دارد برنامه فیزیکال درمانی شما در خانه هم با انجام برخی ورزشهای توصیه شده ادامه یابد که باید آن را به درستی و بطور کامل انجام دهید. بسیاری از افراد با توصیه به ادامه برخی ورزشها در منزل مرخص می شوند و لازم است این ورزشها برای جلوگیری از بروز مجدد آسیب در منزل ادامه یابد.

نحوه انجام فیزیوتراپی

در اولین ویزیت، فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند و از شما درباره شرح حال آسیب و نحوه بروز آن سوالهایی را می پرسد. سپس در حین معاینه یک سری تست ها و اندازه گیری ها را انجام می دد مثلاً دامنه حرکات مفصلی و قدرت عضلانی شما را می سنجد. پس از مشخص شدن آسیب وی یک برنامه درمانی برای شما طراحی می کند. برنامه درمانی شما شاید شامل ویزیت های مکرر به مدت هفته ها یا ماهها باشد تا به هدف درمان دست یابید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →