مشکلات پوشیدن کفش نامناسب و راه حل آن

همه ما شنیده ایم که پا قلب دوم ماست ، کفش نامناسب می تواند عامل سردرد ، کمردرد ، درد مفاصل و بسیاری بیماری های دیگر شود.

اشتباه 1 :  پاشنه های خیلی بلند

هیلاری برنر ، سخنگوی جامعه سلامت پا در آمریکا می گوید :" پاشنه های خیلی بلند می توانند به هر چیزی از پیچ خوردن قوزک پا تا درد های مزمن ختم شوند". بیایید نگاهی دقیق تر به بلندی،مدل و ناراحتی های کفش های امروزی بیندازیم.

مشکل :  برآمدگی پشت پا

اگر پاشنه ها خیلی بلند یا متوسط باشند فرقی نمی کند، این مدل به عنوان عامل برآمدگی دردناکی در پشت پاشنه پا شناخته می شود. این ماده سخت باعث بدشکل گرفتن استخوان می شود که برخی خانم ها آن را " برآمدگی پشت پا" نامیده اند. این فشار به تاول، برجستگی، آماس و حتی دردهایی در تاندون ختم می شود. یخ،ارتوتیکز(کفی طبی) و پد پاشنه به همراه کفش بهتر ممکن است باعث کاهش درد شوند. برآمدگی استخوانی دائمی است.

راه حل: کفش های پاشنه کوتاه بپوشید

استفاده از کفش هایی با پاشنه کوتاه تر در جلوگیری از مشکلات استخوانی کف پا به شما کمک می کند. هرچه پاشنه کوتاهتر، وضعیت پایتان هم طبیعی تر خواهد شد. برنر انتخاب کفش هایی که پاشنه آن ها بیش تر از 2 اینچ نباشد را توصیه می کند و حتی آن ها هم باید با اعتدال پوشیده شوند.

اشتباه 2:کفش های مسطح باله

راه حل:استفاده از (کفی طبی)

اگر ظاهر کفش های مسطح باله را دوست دارید، گذاشتن چیزی در آن ها می تواند از درد های پا جلوگیری کند. و کفی های معمول قادرند از دردها و مشکلات پا بکاهند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است