ورزش برای رفع کمردرد

برای درمان بسیاری از مشکلات نیز می توانید از ورزش کردن استفاده کنید. در ادامه به برخی از نرمش ها که برای کمر دردبسیار مفید است اشاره می کنیم.

برای انجام اولین نرمش پیشنهادی ابتدا روی زمین دراز بکشید و سپس پاهایتان را خم کنید. در همان حالت که قرار دارید کمرتان را از زمین جدا کنید و تا ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری بالا آورید. در این حالت بهتر است برای ۳۰ تا ۴۰ ثانیه مکث کنید. این حرکت را ۱۰ بار دیگر تکرار کنید.

مزیت این حرکت این است که به شما کمک می کند تا میزان خستگی بسیار زیادی که بر اثر نشستن بر روی صندلی برای کمر شما ایجار شده است از بین برود. همچنین ستون فقرات را به میزان زیادی تقویت میکند و به استواری آن نیز بسیار کمک می کند.

برای نرمش بعدی باید بر روی چهار دست و پای خود بنشینید به طوری که کمرتان صاف باشد. سپس دست راست را به همراه پای چپ بالا آورید به طوری که با کمرتان در یک راستا باشد. ۲۰ ثانیه در این حالت مکث کنید و سپس این کار را برای دست و پای دیگرتان انجام دهید. مزیت این حرکت این است که باعث می شود که ستون فقرات حالت راستی را به خود بگیرد و همین موضوع می تواند به شما در داشتن یک کمر سالم کمک کند. همچنین عظلات پایینی کمر شما کش آمده و قوی می شوند.

در نرمش سوم روی یک طرف بدنتان دراز بکشید به طوری که بدنتان کاملا صاف باشد سپس به کمک دستتان مقداری از زمین فاصله بگیرید. البته توجه داشته باشید که نباید بدنتان خم شود. این حرکت را ۲۰ بار برای هر طرف بدنتان اجرا کنید.

مزیت این نرمش

این حرکت باعث می شود تا پایین کمرتان بسیار قوی شود و همچنین به ساخته شدن عضلات کناری بدن نیز بسیار کمک می کند. همچنین این حرکت کمر شما را بسیار قوی می کند.

در آخرین حرکت که شاید یکی از راحت ترین نرمش همین نرمش باشد باید روی پا بایستید و روی یکی از زانو خم شوید.به طوری که زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. در هر حالت چند ثانیه صبر کنید و هر کدام را ۸ تا ۱۲ بار تکرار کنید و مزیت آن، این است که این کار باعث می شود تا ستون فقرات شما صاف شود و البته به محکم شدن عضلات شما نیز کمک می کند.

منبع:جام جم

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است