پیشگیری از آسیب های مفاصل در ورزش

تمرینات را به آهستگی انجام دهید سرعت انجام تمرینات باید به صورتی باشد که شما بتوانید به سادگی در هر نقطه تمرین را متوقف کنید.این مسئله احتمال آسیب رسانی را کم می کند.

سرد کردن بدن بعد از انجام ورزش ، همانند گرم کردن فبل از انجام ورزش اهمیت دارد چرا که به ماهیچه ها استراحت داده و ضربان قلب را کم می کند و باعث برگردادندن آن به ریتم طبیعی اش می شود . سرد کردن بدن باید لذت بخش بوده و شما با انجام آن احساس خوشایندی پیدا کنید.

ورزش مناسب در بیماریهای مفاصل و استخوان

این مطلب هرگز نمی تواند به شما بگوید که چه ورزشی برای شما سودمند و چه ورزشی مفید است. بنابراین شما باید از متخصص خود در این زمینه کاملاً راهنمایی بگیرید. نوع ورزش مورد علاقۀ خود را به پزشک خود بگوئید تا او بتواند با توجه به وضعیت شما و علاقۀ خودتان، ورزشهای مناسب با تعداد لازم را انتخاب نماید . اگر شما تعویض مفصل ران یا جراحی قبلی داشته اید یا از درد مزمن در هر کدام از مفاصل خود رنج می برید، بعضی از ورزشها ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر شما هر بیماری مزمن یا شرایط خاصی داشته باشید ممکن است لازم باشد دامنۀ فعالیتهایتان محدود شود.

پیشگیری از آسیب مچ دست در ورزش

کف دست و ساعد خود را بر روی سطح صافی نگه دارید و به نحوۀ قرارگیری مچ دست خود توجه کنید، این حالت طبیعی مچ دست شماست. زمانی که هر نوع وزنه یا باندالاستیکی را در دست می گیرید، توجه نمائید که مچ دست شما به سمت عقب خم نشود. در صورت خم شدن مچ دست به سمت عقب در هنگام انجام تمرینات ورزشی خطر مواردی مثل سندروم تونل کارپ ( فشار بر روی عصب مدین در قدام مچ دست) افزایش می یابد.

قدرت گرفتن دست خود را بررسی کنید.

اگر دستهای شما قدرت کافی برای نگهداری اشیا را ندارد ، می توانید به جای در دست گرفتن، «ها را با نوارهای چسبدار ( استرپ) به دست خود ببندید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →