کشش زرد پی

ورزش هایی برای کاهش زانودرد

1- کشش زردپی طرفین حفره پشت زانو

بدن خود را با 5 دقیقه راه رفتن گرم کنید.سپس، بدن خود را بکشید.به پشت دراز بکشید.یک ملحفه را به دور پای راست بیندازید.از این ملحفه کمک ببرید و با استفاده از آن، پای خود را بکشید.مدت 20 ثانیه به همین حالت بمانید.دوباره تکرار کنید و بعد پای خود را عوض کنید.تنوع ورزش ها و یا ورزش های کششی، بدن شما را نرم می کند.ورزش های قدرتی، عضلات را قوی می کنند تا مفاصل ضعیف را محکم کنند.ورزش های هوازی (مانند پیاده روی)، به توانایی بیشتر ریه و قلب کمک می کنند.

2- کشش ساق پا


ورزش های کششی، عضلات را شل می کنند، انعطاف پذیری بدن را بهتر می کنند و از درد و صدمات جلوگیری می کنند.دست های خود را روی پشتی یک صندلی تکیه دهید.پای راست خود را خم کنید.پای چپ با فاصله یک قدم در پشت پای راست قرار بگیرد.به آرامی پای چپ خود را صاف کنید. پاشنه پای چپ را به زمین فشار دهید.باید کشیدگی در پشت پای خود احساس کنید.

برای انجام کشش بیشتر:به جلو خم شوید، در نتیجه زانوی راست بیشتر خم می شود.مدت 20 ثانیه در این حالت بمانید.دو بار این حرکت را انجام دهید و سپس پای خود را عوض کنید.

3- مستقیم پا را بالا آوردن


به پشت دراز بکشید.آرنج های خود را روی زمین قرار دهید و سر خود را بالا بیاورید.زانوی چپ خود را خم کنید.کف پاها باید روی زمین باشد.
پای راست خود را صاف و بلند کنید. انگشتان پا باید رو به بالا باشند.عضلات ران پای راست خود را سفت کنید.باید دقت کنید که برای بالا آوردن پا، نباید از عضلات پشت استفاده کنید.به مدت 5 ثانیه در این حالت بمانید و سپس به آرامی پای خود را بر زمین بگذارید.10 بار این حرکت را انجام دهید و سپس استراحت کنید. 10 بار دیگر نیز انجام دهید و بعد پای خود را عوض کنید.

4- پشتیبانی از چهار طرف

اگر پای خود را به سختی بالا می برید، این ورزش را انجام دهید.این ورزش بر عضله چهار سر ران تاثیر دارد.به روی زمین دراز بکشید.هر دو پا باید روی زمین باشد.عضلات پای چپ را سفت کنید و مدت 5 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس شل کنید.10 بار این تمرین را انجام دهید و استراحت کنید. سپس 10 بار دیگر نیز انجام دهید.سپس پای خود را عوض کنید.

5- قدم های نشسته

این حرکت باعث تقویت عضلات ران و باسن می شود. بنابراین شما به راحتی می توانید پیاده روی کنید و یا از صندلی بلند شوید.صاف بر روی صندلی بنشینید.پاهایتان باید بر روی زمین باشد.پای راست را با زانوی خمیده از زمین بلند کنید .5 ثانیه پا را در هوا نگه دارید و سپس به آرامی پای خود را بر روی زمین بگذارید.این حرکت را 10 بار انجام دهید، استراحت کنید. 10 بار دیگر هم انجام دهید و سپس پای خود را عوض کنید.اگر برایتان سخت است، برای بالا بردن پا، از دستان‌تان هم می توانید کمک بگیرید.

منبع:تبیانپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>