Boost-Metabolism-bow-pose-1

به شما خواننده گرامی توصیه می گردد که جهت پیشگیری از کمردرد اگر می خواهید، قبل از آمادگی، تمرینات دیگری را انجام دهید، حداقل با در نظر گرفتن این قواعد تجربی از خود محافظت کنید!

اولین قاعده: کمردرد خود را بیشتر از آنچه که هست نکنید!

دومین قاعده: از انجام تمریناتی که باعث افزایش قوس کمر می شوند، بپرهیزید. تمرینی که در آن، لبه ی دیسک را فشرده می کند و سبب تشدید کمردرد خواهد شد. بالا آوردن پاها یا سر یا هر دو آنها کاری اشتباه است و حتی بلند کردن بدن از دو طرف سر و پا می تواند بدتر نیز باشد. برای تقویت عضلات کمر، راه های جایگزین وجود دارد.

سومین قاعده: از انجام تمریناتی که باعث می شوند پای خود را بر خلاف نیروی جاذبه زمین بلند کنید، بپرهیزید. زمانی که عضلات کمر ضعیف هستند، بلند کردن پاها بر خلاف نیروی جاذبه، سبب قوس کمر می شود. اگر چه انجام این تمرینات ممکن است باعث کمردرد نشود اما باعث استمرار همان مشکلاتی خواهند شد که باید به دنبال برطرف کردن آنها باشید. راه های بهتر و مطمئن تری برای افزایش توان ناحیه ی شکم در حالی که لگن در وضعیت مناسب قرار گرفته است، وجود دارند.

چهارمین قاعده: هنگامی که راه حل مناسب وجود دارد، از انجام تمریناتی که باعث فشردگی می شوند اجتناب کنید. هنگامی که می توانید تمرینی را در حالت درازکش انجام دهید، هیچ گاه آن را در حالت ایستاده انجام ندهید، چون با این عمل از فشار نیروی جاذبه بر روی ستون مهره ها خود می کاهید. توضیح: به هنگام دراز کش از 2/1 تا 5/2 سانتی متر دراز تر از هنگام ایستاده خواهید بود. این بازشدگی اضافی حاصل ماده ی دیسک است. دراز کشیدن همچنین با کاهش فشردگی، احتمال کمردرد را نیز کاهش می دهد. برای شروع، زانوها نیز باید خم باشند.

پنجمین قاعده: چندین دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا تمرینات سنتی برای حل مشکلات کمردرد می تواند کاملاً مضر باشد. بگذارید آنها را مورد بررسی قرار دهیم:

1) هنگامی که ابتدا زانوها را به طرف قفسه سینه حرکت می دهید، بلند کردن زانوها بدون استفاده از دست ها، ناحیه کمر را تحت فشار قرار می دهد.

2) اگر سر بر روی کف اتاق باشد، مخصوصاً در هنگام شروع حرکت بلند کردن زانوها، در این حالت تمایل خواهید داشت که پشت سر و شانه ها را به کف اتاق فشار دهید. این عمل عضلات را تا پایین کمر منقبض می کند و در نتیجه بر انعطاف پذیری و خمیدگی که می خواهید ایجاد کنید تأثیر می گذارد.

3) حالت کمرتان از افزایش تدریجی انعطاف پذیری، درست در قسمتی از ناحیه کمر که بدن نیاز دارد به دلیل قرار گرفتن آن قسمت  بر سطح تخت جلوگیری خواهد کرد.

4) اگر دستانتان را به جای قرار دادن در پشت زانوها، در اطراف زانوها قرار دهید، بر بافت های زانو که باید به آرامی و آهستگی کشیده شوند، فشاری بیش از حد وارد می آورید که باعث کمردرد می گردد .

5) بسیاری از افراد دارای مفاصلی هستند که بدون حرکت لگن می توانند، بسیار انعطاف پذیر شوند و این بدین معناست که در این حالت بر انعطاف پذیری ناحیه کمر، ذره ای افزوده نخواهد شد.

6) محکم کشیدن زانوها به طرف سینه، باعث کشیدگی بیش از حد بافتی که تحت فشار قرار دارد می شود، کشش شدید می تواند سبب پارگی در بافت شود یا حتی ممکن است باعث کشیدن بافت شل از محل اتصال آنها بر روی استخوان و بروز کمردرد شود.

7) اگر بافت متورم یا ملتهب داشته باشید، نزدیک و دور کردن سریع زانوها به طرف سینه، به جای آرام حرکت دادن و به آهستگی شل کردن آنها از ناحیه سینه، می تواند بسیار دردناک باشد. (اگر در نزدیک مچ دست، سوختگی شدیدی داشته باشید، که قابل رؤیت بوده و در این حالت بخواهید ساعتی با بندکشی به دست کنید، آیا آن را با شدت به دست می کنید یا به آرامی آن را درون دست و به طرف مچ حرکت می دهید؟) هر حرکتی در جایی که بافت متورم یا ملتهب وجود دارد باید با احتیاط انجام شود و در حالی که این حرکات ممکن است نتیجه بخش باشند، از تکرار آنها تا حد ممکن به منظور جلوگیری از کمردرد بیشتر، پرهیز کنید.

دیسک-کمر+سیاتیک+1

پیشگیری از کمردرد

از شکم بند استفاده نکنید. از کفش پاشنه بلند استفاده نکنید. از متمایل نمودن نشیمنگاه به جلو اهتراز کنید نشینمگاه آویزان نباشد! ثابت نایستید. شکم آویزان نباشد. اضافه وزن نداشته باشید. با فشار به نشیمنگاه به جلو متمایل نشوید! زانوها را قفل نکنید. صاف ننشینید. برای بلند کردن از مفصل ران خم نشوید، نگذارید کمردرد ادامه یابد.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کمردرد مطالعه فرمایید.

حرکات ورزشی برای کاهش کمردرد

کاهش درد با ورزش 

تمرینات ورزشی کمردرد

تشخیص علت کمردرد 

کمردرد و علل آن 

درمان کمردرد با حرکات کششی ورزشی

کاهش درد کمر با گرم کردن بدن 

کاهش کمردرد با تخت و تشک مناسب 

 

منبع: کتاب کمردرد- تسکین و رفع دردهای کمر با تأکیدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →