پيشگيري و درمان درد جلوي زانو

زانو درد یکی از دردهای رایجی است که درافراد پیر، جوانان، بچه ها و در بارداری اتفاق می افتد این نوع درد زانو میتواند بعد ازآسیب دیدگی یا بر اثر یک بیماری و اختلال مزمن ایجاد شود.به طور معمول علت زانو درد استفاده بیش از حد، کم تحرکی، گرم و سرد نکردن بدن موقع ورزش و با کشش نامناسب بدن می تواند باشد. چاقی نیز یکی از اصلی ترین علت زانو درد است که با انجام ورزش های زانو درد می توان از درد آن کاست.

 درد جلوی زانو

درد جلوی زانو با نام های مختلفی می شناسیم،‌مثل زانو ی دوندگان درد کاسه زانو و ورم زانو که همگی درد در قسمت های مختلف جلو و مرکز زانو ایجاد می شود مواقعی که زانو خم می شود،‌از پله پایین می روید،‌ در سراشیبی می دوید مدت طولانی می ایستید این درد جلو زانو شروع می شود.

درد جلوی زانو بیشتر در نوجوانان ، جوانان و به خصوص دختران، افراد چاق، دونده ها، فردی که زیاد می پرد،‌اسکی بازها، دوچرخه سوارها ،‌فوتبالیست ها و افرادی که اکثر اوقات ورزشی می کنند دیده می شود.

درد و کشش تاندون و یا نرم شدن غضروف ،‌موجب درد جلوی زانو می شود هنگامی که کاسه زانو نتواند به خوبی حرکت کند و در قسمت پایین استخوان ران بلغزد، درد جلوی زانو ایجاد می شود همچنین صافی کف پا، سفتی و ضعیف عضلات جلو و پشت ران،‌ افزایش فشار بر زانو، افزایش فعالیت بدنی مثل دویدن،‌ پریدن، اسکی و فوتبال از دیگر علت درد جلوی زانو است. در ادامه به بحث گردن درد هم میپردازیم.

علل و دلایل زانو درد

انواع دردهای زانو

درمان درد جلوی زانو

با استراحت کافی و ندویدن تا زمانی که درد جلوی زانو فروکش نشود، گذاشتن یخ،‌ مصرف ایپوبروفن ویا استامینوفن برای کاهش درد جلوی زانو و تورم زانو و به ندرت جراحی از راه های درمان درد‌‌‌ جلوی زانو است

فیزیوتراپی برای زانو درد

تسکین زانو درد

پيشگيري از درد جلوی زانوی

 براي پيشگيري از درد جلوی زانوی کشش عضلات عقب ران و چهار سر ران ،‌ قبل از حرکت های ورزشی وکشش بدن 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید، در پایان تمرین و فعالیت ورزشی نیز حرکات کششی انجام دهیم، با کمک مربی ورزش عضلات زانورا تقویت کنیم و در صورتی که چاق هستید با مراجعه به متخصص تغذیه وزن خود را کم کنیم و با انجام تمام این راه ها از بروز زانو درد و درد جلوی زانوی  جلوگیری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب بیشتر در سایت

علل و دلایل زانو درد

درمان آرتریت و زانو درد با ورزش

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است