کمردرد هنگام دستشویی رفتن و حمام کردن

دو یا سه ساعت اول روز، بعد از بیدار شدن، خطرناکترین لحظات برای کمر شما به شمار می روند، بنابراین مراقب باشید، به خصوص هنگامیکه به حمام می روید. معمولاً چه کار می کنید؟

در آینه نگاه می کنید، خمیازه می کشید، روی کاسه ی دستشویی با کمری خمیده و زانوهای به هم چسبیده، خم شده و صورتتان را می شوئید. یکباره بالا می آیید تا خمیر دندان یا تیغ را بردارید و حرکت را از سر می گیرید، زانوهای قفل شده، پشت خمیده و غیره و غیره.

خطری بزرگ شما را تهدید می کند. کاری که باید بکنید. در آینه نگاه کنید، خمیازه بکشید، با تکیه بر روی یکی از دستها، به داخل دستشویی خم شوید، زانوها را خم کنید، یکی از پاها را (پای مخالف دست خم شده) روی چهارپایه ی کوچکی که زیر دستشویی قرار گرفته بگذارید. خم شوید، بلند شوید و چندین مرتبه بدون اینکه به قسمت تحتانی پشتتان آسیبی ببینند تکرار کنید. مرتباً جای دست و پای خم شده را با دست و پای دیگر عوض کنید .

زیر دوشی که کفی عاج و ابر داشته باشد، در مقایسه با وان، خطر کمتری برای کمر درد شما دارد. سعی کنید موهایتان را زیر دوش بشویید. در صورتی که از وان استفاده می کنید، حتماً نرده نگهدارنده داشته باشد، هنگام رفتن به داخل وان و یا بیرون آمدن از آن، زانوها را خم و عضلات شکم و باسن را سفت و فشرده نگه دارید. معمولاً چه کار می کنید؟ باید موهایتان را خیلی سریع بشوئید. سر دوش را می گیرید با زانوهای کاملاً قفل (پاهای صاف)، روی کمری خمیده، دولا شده، موها را می شوئید و در همین حال خود را می پیچانید تا شامپو و حوله را پیدا کنید. متحیرید که چرا وقتی سعی می کنید بایستید، کمرتان درد می گیرد. خطر بزرگ!

کاری که باید بکنید! افراد کوتاه قد بایستی با یک دست بر روی لبه ی روبرویی وان، و پای مخالف چسبیده به وان، به آن تکیه زده و سپس برای شستن موها پشت خود را خم کنند. شامپو و حوله جلوی دست باشند. افراد بلند قد بایستی روی زمین، روی یک حوله، زانو زده، روی وان خم شده و موها را بشویند. موقع بلند شدن و ایستادن دست ها را روی لبه بگذارند و با حرکتی مثل شنا رفتن از جا بلند شوند.

وسایل مورد نیاز برای پیشگیری از کمردرد هنگام دستشویی رفتن و حمام کردن

  • یک چهارپایه ی کوچک با ارتفاع 15-10 سانتی متر.
  • کفی ضد لیز خوردن حمام.
  • نرده یا دستگیره روی وان.

وسایل مورد نیاز برای پیشگیری از کمردرد هنگام دستشویی رفتن و حمام کردن برای افراد مسن

  • یک تخته نیمکت مانند برای گذاشتن روی وان و نشستن روی آن .
  • یا یک چهارپایه برای زیر دوش .
  • نرده ی دست نزدیک وان و توالت . 

Untitled-13

منبع: کتاب کوچک کمردردپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →