احساس سوزن سوزن شدن زانو به علت فشار مستمر بر اعصاب، گاهی می تواند خوش خیم و موقتی باشد؛ برای مثال هنگامی که پاهای خود را برای مدت طولانی روی هم می اندازید، ممکن است احساس گزگز و سوزن سوزن شدن زانو در شما دیده شود.

گزگز  وسوزن سوزن شدن زانو معمولا بدون درد است، با برداشتن فشار از روی اعصاب، از بین می رود.در برخی موارد سوزن سوزن شدن زانو می تواند طولانی‌مدت و شدید باشد و معمولا با علائم دیگری همراه است مثل درد، خارش، بی حسی زانو و ضعف عضلات.

دلایل سوزن سوزن شدن زانو

خواب رفتگی، احساس گزگز، سوزش و خارشی ناخوشایند همراه با سوزن سوزن شدن عضو خواب رفته است که غالبا در دست و پا ایجاد میشود دلايل گزگز و سوزن سوزن شدن زانو و  علت سوزش زانو به شمار مي آيد . دلایل معمول بروز گزگز، سوزن سوزن شدن و داغی زانو نشستن، تکیه کردن یا خوابیدن بر روی زانو است به طوریکه فشاری مداوم بر اعصاب زانو وارد شده یا جریان خون در این قسمت بدن دچار مشکل شود.

تغییر حالت دادن و خارج کردن عضو خواب رفته از حالت فشرده، معمولا حالت گزگز  وسوزن سوزن شدن زانو  را از بین می برد. اما با برداشته شدن فشار از روي زانو و با برقرار شدن پیام رسانی اعصاب به مغز و نخاع، ابتدا حالت بی حسی جای خود را به درد زانو و سوزش زانو داده و سپس از بین می رود. در بعضی از موارد خواب رفتگی يا گزگز و سوزن سوزن شدن زانو در اثر آسیب دیدگی عصب  زانو یا اختلالات خاصی در سیستم عصبی ایجاد میشود.

پیشگیری از سوزن سوزن شدن زانو

بروز هر از گاه حالت خواب رفتگی و احساس گزگز و سوزن سوزن شدن زانو ، مورد نگران کننده ای نیست. اما خواب رفتگی مزمن و احساس گزگز و سوزن سوزن شدن زانو میتواند نشانه یک مشکل اساسی باشد. اگر بیش از حد یا در فواصل کوتاه دچار خواب رفتگی يا احساس گزگز و سوزن سوزن شدن زانو میشود، برای درمان سوزن سوزن شدن زانو به پزشک مراجعه کرده و از او بخواهید تا از شما یک معاینه کامل به عمل آورد.

براي مطالعه ي مقاله يبيشتر درباره ي “زانو درد“بر روي لينك هاي زير كليك كنيد.

آب درمانی زانو

تسکین زانو درد

علل و دلایل زانو درد

درمان آرتریت و زانو درد با ورزش

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانوپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

آدرس کلینیک دیباجی :
تهران ، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:
تهران،خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف

-


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Share →